Jabłoń papierówka czerwona GENEVA EARLY

Nowy produkt

198 Przedmioty

14,50 zł

Więcej informacji

Jabłoń papierówka czerwona 'Geneva Early' - wysokość 160-190 cm, z gołym korzeniem

Drzewa tej odmiany charakteryzują się średnio intensywnym wzrostem, tworząc niezbyt gęste, wzniesione korony. Drzewa odmiany ‘Early Geneva’ zaczynają owocować wcześnie lub bardzo wcześnie, zwykle najpóźniej w 3 roku po posadzeniu. Owocują corocznie, dość obficie. Kwitnie wcześnie, co powoduje, że kwiaty mogą być niekiedy uszkadzane przez wiosenne przymrozki. Kwitnienie, w zależności od pogody, przypada na koniec kwietnia i maj.

Jabłoń ‘Early Geneva’ to odmiana obcopylna, co oznacza, że do prawidłowego, obfitego owocowania wymaga odmian zapylających, mogą nimi być m.in.: ‘Delikates’, ‘James Grieve’, ‘Szampion’, ‘Idared’, ‘Paulared’. Ponad to jabłoń ‘Early Geneva’ może sama być dobrym zapylaczem dla innych odmian jabłoni, takich jak: ‘Discovery’, ‘James Grieve’, ‘Jerseymac’, ‘Ambassy’.

Jabłoń ‘Early Geneva’ to odmiana letnia – owoce osiągają dojrzałość zbiorczą i konsumpcyjną jednocześnie, co przypada na okres od połowy do końca lipca, kiedy to należy przeprowadzić zbiór. Owoce w przechowalni zachowują dobrą jakość do początku sierpnia, a przechowywane w chłodni są dostępne na rynku do końca sierpnia.

Jabłka odmiany ‘Early Geneva’ są kuliste i kulistospłaszczone, o regularnym kształcie. Mają gładką, błyszczącą, zielonkawożółtą skórkę, z delikatnym woskowym nalotem, pokrytą przynajmniej w 50 % powierzchni, jasnoczerwonym, rozmytopaskowanym rumieńcem. Na skórce widoczne są liczne, małe, jasnoszare przetchlinki. Owoce są średniej wielkości. Ich smaczny miąższ jest biały lub kremowobiały, średnio zwięzły, bardzo soczysty, lekko aromatyczny, kwaskowatosłodki.

Odmiana średnio wrażliwa na mróz, bez większych uszkodzeń wytrzymuje do -25°C, średnio lub bardzo wrażliwa na parcha jabłoni, wrażliwa na mączniaka, na pozostałe choroby – średnio wrażliwa.

Jabłoń ‘Early Geneva’ to odmiana wybitnie deserowa, jabłka są doskonałe do bezpośredniego spożycia, nawet, a może w szczególności ‘prosto z drzewa’. Odmiana polecana do małych ogrodów przydomowych i działkowych.

Drzewko 2 letnie na podkładce M-26 (półkarłowe)

grupa roślin

owocowe

grupa użytkowa

drzewa owocowe ziarnkowe

forma

drzewo

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

drzewiasty rozłożysty

docelowa wysokość

od 3 m do 5 m

barwa liści (igieł)

ciemnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pojedyncze
pachnące

barwa kwiatów

białe
różowe

pora kwitnienia

maj

owoce

czerwone
żółte
zielone
jadalne
kuliste

pora owocowania

lipiec

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

ph podłoża

odczyn lekko kwaśny

rodzaj gleby

piaszczysta
gliniasta

strefa

6a

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie