Hortensja bukietowa PINKY WINKY PBR 30 cm

Nowy produkt

96 Przedmioty

16,00 zł brutto

Więcej informacji

Hortensja bukietowa 'Pinky Winky' PBR - wysokość 30 cm, pojemnik C2

Swoją popularność zawdzięcza barwie kwiatostanów, która zmienia się wraz z upływem czasu. Na jednym krzewie występują kwiaty w trzech kolorach: białe, różowe i czerwone. Hortensja bukietowa ‘Pinky Winky’ kwitnie na pędach tegorocznych. Rośnie wolno. Zwykle osiąga wysokość do 1,5 m (i podobną szerokość). Ma drobne, jajowate liście.

Hortensja bukietowa ‘Pinky Winky’ preferuje miejsca osłonięte od bezpośredniego nasłonecznienia i silnego wiatru. Dobre rezultaty uzyskuje się sadząc ją w pobliżu ściany, muru lub szczelnego ogrodzenia. Lubi gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne o odczynie lekko kwaśnym. Nie znosi podłoży wapiennych. Roślina jest wystarczająco mrozoodporna (zaleca się ją okrywać jedynie w chłodniejszych rejonach Polski).

Sadzonki najlepiej wysadzać wiosną. Warto roślinę ściółkować, np: korą lub igliwiem. Od wiosny do końca lata hortensję można dokarmiać nawozami dla roślin kwasolubnych. W czasie suszy powinno się ją podlewać. Wczesną wiosną krzew zaleca się przyciąć (pędy skraca się nad 4-5 pąkiem). U „leciwych” hortensji można usunąć najstarsze pędy tuż przy ziemi – to odmłodzi roślinę. Hortensja bukietowa źle reaguje na przesadzanie, dlatego starajmy się unikać przenoszenia jej na inne miejsce.

Hortensja bukietowa ‘Pinky Winky’ ze względu na nietypową barwę kwiatów jest oryginalną ozdobą każdej działki. Nadaje się do ogrodów różnych typów. Dobrze wygląda sadzona przy jednolitych ścianach i murach. Warto ją komponować z innymi roślinami kwasolubnymi (np. różanecznikami). Znakomicie nadaje się na kwiat cięty i suche kompozycje. Można uprawiać ją w pojemnikach – jako dekorację balkonów i tarasów.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

roślina wolnorosnąca (karłowa)

pokrój

krzaczasty wyprostowany, półkulisty

docelowa wysokość

od 1 m do 2 m

barwa liści (igieł)

ciemnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

kwiatostan

barwa kwiatów

białe
czerwone
różowe

pora kwitnienia

lipiec-październik

owoce

brązowe

pora owocowania

wrzesień-listopad

nasłonecznienie

stanowisko cieniste
stanowisko półcieniste

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne
podłoże wilgotne

strefa

5a

ZMIENNOŚĆ SADZONEK W RÓŻNYCH PORACH ROKU

Większość hortensji zrzuca część nadziemną na zimę. Dopiero wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście.

Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie