Hortensja ogrodowa NIKKO BLUE 30 cm

Nowy produkt

100 Przedmioty

16,00 zł brutto

Więcej informacji

Hortensja ogrodowa 'Nikko Blue' - wysokość 30 cm, pojemnik C2

Krzew dorastający do wysokości 1 m. Kwitnie bardzo długo, od późnej wiosny, gdy pojawiają się pąki aż do lata. Kwiaty kuliste, dorodne o fantastycznym kolorze szafirowym, pięknie wyglądają na tle soczystej zieleni liści. Na początku kwitnienia kwiaty kremowo-białe z niebieskim marginesem, z czasem przebarwiają się na intensywny niebieski. W celu uzyskania mocniejszego akcentu kolorystycznego glebę nawozimy siarczanem glinu. W przypadku niezapewnienia odpowiedniej kwasowości gleby, rośliny mogą kwitnąć na różowo.

Hortensja ogrodowa preferuje gleby kwaśne, żyzne. Krzew lubi miejsca słoneczne, półcieniste. Toleruje pełne słońce jedynie wówczas, gdy podłoże jest cały czas nawodnione. Należy pamiętać o obfitym podlewaniu.

Hortensja bardzo dobrze prezentuje się w eksponowanych miejscach w ogrodzie w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisy, kiścienie, modrzewnice czy golterie. Często wykorzystuje się ją do nasadzeń pojedynczych np. na środku trawnika (jako soliter). Wspaniale nadaje się do uprawy w pojemnikach (chowamy na zimę do nieogrzewanego pomieszczenia). W gruncie, krzew okrywamy na zimę.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

krzaczasty kulisty

docelowa wysokość

od 1 m do 1,2 m

barwa liści (igieł)

ciemnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

kwiatostan

barwa kwiatów

lazurowy błękit
niebieski
fiolet

pora kwitnienia

czerwiec lipiec
sierpień
wrzesień

nasłonecznienie

stanowisko półcieniste
stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże wilgotne

strefa

6a

ZMIENNOŚĆ SADZONEK W RÓŻNYCH PORACH ROKU

Większość hortensji zrzuca część nadziemną na zimę. Dopiero wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście.

Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie