Hortensja ogrodowa LIBELLE 30 cm

Nowy produkt

95 Przedmioty

16,00 zł brutto

Więcej informacji

Hortensja ogrodowa 'Libelle' - wysokość 30 cm, pojemnik C2

Półkulisty krzew osiągający około 1,5 m wysokości. Kwiatostany złożone z kwiatów płodnych fioletowo - różowych i kwiatów płonnych kremowych. Duże, płaskie kwiatostany zdobią krzew wyjątkowo długo - od czerwca do października. Kolor kwiatostanu zależny jest od pH gleby. Krzewy tej odmiany rosnące na glebie kwaśniej mają kwiaty bardziej fioletowe, natomiast na glebie zasadowej różowe. Liście duże, mięsiste, błyszczące.

Preferuje stanowiska półcieniste, osłonięte. Ma dość duże wymagania glebowe. Aby w pełni cieszyć się jej urokiem należy zapewnić jej żyzną glebę o kwaśnym odczynie i pomieszać z istniejącą ziemią. Lubi wilgoć. Najlepiej kwitnie i rozrasta się w półcieniu.

Nadaje się do ogrodów przydomowych, ładnie wygląda wzdłuż alej. Warto ją nasadzać w ogrodach orientalnych, świetnie prezentuje się na skalnikach, często sadzony jest w donicach.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

docelowa wysokość

od 1 m do 1,5 m

barwa liści (igieł)

ciemnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

kwiatostan

barwa kwiatów

białe
lila

pora kwitnienia

czerwiec
lipiec

nasłonecznienie

stanowisko półcieniste

wilgotność

podłoże wilgotne

strefa

5b

ZMIENNOŚĆ SADZONEK W RÓŻNYCH PORACH ROKU

Większość hortensji zrzuca część nadziemną na zimę. Dopiero wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście.

Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie