Hortensja krzewiasta ANNABELLE 30 cm

Nowy produkt

93 Przedmioty

16,00 zł brutto

Więcej informacji

Hortensja krzewiasta 'Annabelle' - wysokość 30 cm, pojemnik C2

Jest to średniej wielkości, szeroko ugałęziony i wyprostowany krzew z wieloma głównymi pędami. Osiąga 1-1,5 m wysokości. Roczny przyrost to ok. 20 cm. Liście sezonowe, jasno zielone, eliptyczne, 8-15 cm długie, nie przebarwiające się jesienią. Pojedyncze płone kwiaty są duże, 1,7-2,3 cm, zebrane w kuliste baldachogrona, początkowo zielonkawe, następnie kremowo-białe. Kwitnie od czerwca do sierpnia. Nie zawiązuje owoców.

Krzew mało wymagający i dość odporny na niskie temperatury. Może rosnąć zarówno w słońcu, jak i w lekkim cieniu. Rozrasta się przez odrosty. Młode, silnie rosnące rośliny często muszą być wzmacniane palikami dla podtrzymania dużych rozmiarów kwiatostanów. Lepiej kwitnie na glebach żyznych i próchnicznych. Nie lubi podmokłych glin i innych ciężkich gleb, tzw. zimnych.

Roślina polecana do małych ogrodów. Można ją sadzić wzdłuż dróg, alejek, koło tarasu, w pobliżu ławki lub altany, albo utworzyć grupę na trawniku, zawsze pamiętając, że hortensje najlepiej się prezentują na jednobarwnym tle. Pięknie się prezentuje, jeżeli rośnie samotnie.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

luźny

docelowa wysokość

od 1 m do 2 m

barwa liści (igieł)

jasnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

kwiatostan

barwa kwiatów

kremowo-białe

pora kwitnienia

czerwiec
lipiec
sierpień

nasłonecznienie

stanowisko półcieniste
stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

strefa

4

ZMIENNOŚĆ SADZONEK W RÓŻNYCH PORACH ROKU

Większość hortensji zrzuca część nadziemną na zimę. Dopiero wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście.

Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie