Grusza KOMISÓWKA

Nowy produkt

198 Przedmioty

14,50 zł

Więcej informacji

Grusza 'Komisówka' - wysokość 160-190 cm, z gołym korzeniem

Jej drzewo odznacza się silnym wzrostem i średnią wielkością, tworzy koronę wzniesioną, stożkowatą o silnych, grubych i długich gałęziach. Owocuje późno, dość obficie, regularnie. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, szybko nagrzewających się, próchnicznych, głębokich, na ciepłym stanowisku. Jej dużymi zaletami są odporność na parcha i stosunkowo duża wytrzymałość na mróz. Niestety kwiaty są wrażliwe na przymrozki, w okres kwitnienia Komisówka wchodzi w drugiej dekadzie maja i może być na nie narażona w okresie bliskim 15 maja.

Na drzewie nieszczepionym zawiązywane są szerokojajowate, średniej wielkości lub duże owoce o masie 200–300 g, na szczepionym na pigwie osiągają wagę nawet 450 g. Ich skórka jest gładka i matowa, czasem lekko błyszcząca, z delikatnym, rozmytym pomarańczowym rumieńcem. Kielich jest zamknięty, gniazdo nasienne małe, przykielichowe. Miąższ kremowobiały, bardzo soczysty, masłowy, aromatyczny, miękki, nader smaczny. Owoce dojrzałość zbiorczą osiągają na przełomie września i października lub w pierwszej połowie października. Dojrzałe łatwo opadają z drzewa. W przechowalni mogą być przetrzymywane do listopada, w chłodni do stycznia. Owoce są bardzo wrażliwe na transport, wymagają pakowania i przewożenia w specjalnych opakowaniach.

Odmiana jest wybitnie deserowa, powszechnie uważana za jedną z najsmaczniejszych. Polecana do produkcji towarowej oraz nasadzeń w ogrodach przydomowych i na działkach. Jej wadą jest zmienność w plonowaniu.

Drzewko 2 letnie na podkładce GRUSZA KAUKASKA

grupa roślin

owocowe

grupa użytkowa

drzewa owocowe ziarnkowe

forma

drzewo

siła wzrostu

roślina szybkorosnąca

pokrój

szerokostożkowy

docelowa wysokość

od 5 m do 10 m

barwa liści (igieł)

jasnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pojedyncze

barwa kwiatów

białe

pora kwitnienia

kwiecień

owoce

zielone
jadalne

pora owocowania

wrzesień

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

ph podłoża

odczyn lekko kwaśny

rodzaj gleby

próchniczna
gliniasta

strefa

6a

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie