Dereń rozłogowy FLAVIRAMEA 100 cm

Nowy produkt

200 Przedmioty

14,00 zł brutto

Więcej informacji

Dereń rozłogowy 'Flaviramea' - wysokość 100 cm, pojemnik C3

Dereń rozłogowy 'Flaviramea' to rozłożysty krzew liściasty, dorastający do 2-3 m wysokości i podobnej szerokości. Roślina przyrasta około 20 cm rocznie, a wiele jej pędów pokłada się na ziemi i ukorzenia. Największą ozdobą tej odmiany derenia rozłogowego są błyszczące, zielonożółte pędy, które najładniej prezentują się w okresie bezlistnym: zimą i wczesną wiosną, ładnie kontrastując z bielą śniegu. Dereń rozłogowy 'Flaviramea' ma liście eliptyczne, z wierzchu ciemnozielone, od spodu niebieskawe. Kwiaty derenia rozłogowego 'Flavirames' są drobne, kremowe, zebrane w niewielkie baldachy. Dereń rozłogowy 'Flaviramea' kwitnie w maju i czerwcu. Na jesieni krzew jest obsypany białożółtymi, kulistymi owocami, które także są dekoracja rośliny.

Dereń rozłogowy 'Flaviramea' dobrze rośnie na każdej glebie ogrodowej, nawet na terenach podmokłych. Najlepiej rośnie na miejscach nasłonecznionych, ale równie dobrze radzi sobie w półcieniu. Jest wytrzymały na mróz i zanieczyszczenie środowiska.

Dereń rozłogowy 'Flaviramea' jest bardzo często sadzony w kompozycjach z różnymi odmianami derenia białego. Często sadzony jest przy drogach jako umocnienie skarp. Jest też sadzony w zieleni miejskiej i parkach. Polecany jest do ogrodów przydomowych z uwagi na dużą dekoracyjność i małe wymagania. Polecany jest także na żywopłoty – formowane lub nie.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie