Cyprysik tępołuskowy TSATSUMI GOLD 30 cm

Nowy produkt

200 Przedmioty

17,00 zł brutto

Więcej informacji

Cyprysik tępołuskowy 'Tsatsumi Gold' - wysokość 30 cm, pojemnik C3

Odmiana cyprysika japońskiego 'Tsatsumi Gold' charakteryzuje się powolnym wzrostem - roczny przyrost to ok 5 cm, a w wieku 10 lat roślina osiąga zaledwie 50 cm wysokości. Ma pokrój początkowo kopulasty, z biegiem lat zmienia się na stożkowy. Pędy są grube i lekko poskręcane, łuski koloru oliwkowo złotego.

Cyprysik japoński 'Tsatsumi Gold' najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, w półcieniu będzie rósł gorzej, a jego igły stracą złotawy kolor. Lubi gleby żyzne, przepuszczalne, ale lekko wilgotne (jest wrażliwy na suszę). Ziemię wokół rośliny warto ściółkować korą, która zapobiega rozwojowi chwastów i zatrzymuje wodę w glebie.

Cyprysik japoński 'Tsatsumi Gold' ze względu na swój powolny wzrost i dekoracyjny wygląd doskonale nadaje się do małych ogrodów oraz do uprawy w donicach, wymaga wtedy jednak częstszego podlewania i zabezpieczania donicy na zimę. Sadzony jest przede wszystkim w ogrodach o charakterze japońskim i na skalniakach. Jego oliwkowo-złote łuski doskonale wyglądają kontrastują w kompozycji z innymi małymi iglakami, np. o ciemnozielonych igłach.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie