Cyprysik Lawsona IVONNE 40 cm

Nowy produkt

267 Przedmioty

12,00 zł brutto

Więcej informacji

Cyprysik Lawsona 'Ivonne' - wysokość 40 cm, pojemnik C2 (2 litry)

'Ivonne' to stożkowa odmiana cyprysika, silnie rosnąca - jej średnie tempo wzrostu dochodzi do 20 cm na rok, w wyniku czego 10-letnie egzemplarze osiągają już 2 m wysokości z docelowych 3 m. Iglak posiada naturalnie zwarty, wyprostowany pokrój. Wybarwienie pędów jest ciekawe, daje efekt cieniowania: nasada jest zielona, natomiast na końcach pojawia się żółty kolor, który roślina utrzymuje przez cały rok. Delikatności i zwiewności roślinie nadają pierzaste wachlarze pędów, początkowo rosnące ukośnie ku górze z wiekiem prostujące się jednak i lekko przewieszające na końcach.

Cyprysik preferuje osłonięte od wiatru, dobrze oświetlone stanowiska z wilgotną, przepuszczalną i żyzną glebą. Odczyn pH podłoża może się wahać od obojętnego po lekko kwaśne. Mimo iż gatunek jest często stosowany w miastach, to nie przepada on za suchym, zanieczyszczonym miejskim powietrzem oraz zasolonym podłożem (przy chodnikach i drogach). Roślina poradzi sobie też na przeciętnej (nie piaszczystej) glebie ogrodowej, także w półcieniu. Roślina jest mrozoodporna.

Cyprysiki Lawsona 'Ivonne' prócz tego, że są chętnie stosowane do tworzenia zimozielonych, nieformowanych i formowanych żywopłotów, doskonale sprawdzą się w większych kompozycjach ogrodowych.

grupa roślin

iglaste

forma

krzew

siła wzrostu

roślina wolnorosnąca (karłowa)

pokrój

szerokostożkowy

docelowa wysokość

od 2 m do 3 m

barwa liści (igieł)

żółte, złociste

zimozieloność liści (igieł)

igły zimozielone

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

pH podłoża

odczyn kwaśny

rodzaj gleby

przeciętna ogrodowa

strefa

6a

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie