Budleja Dawida karłowa BUZZ VELVET PBR 20/30 cm

Nowy produkt

191 Przedmioty

13,50 zł brutto

Więcej informacji

Budleja Dawida 'Buzz Velvet' PBR - wysokość 20/30 cm, pojemnik C2 (2 litry)

Nie bez powodu budleja należy do najchętniej uprawianych krzewów. Jest to jeden z nielicznych krzewów, obsypany kwiatami u schyłku lata. Długie i wysmukłe kwiatostany budleji są prawdziwą ozdobą krzewu od czerwca aż do pierwszych przymrozków. Niezwykle efektowne zdecydowanie rubinowe kwiatostany zebrane są w kłosowate wiechy, które pojawiają się licznie na wierzchołkach pędów tegorocznych, a ich intensywny zapach zwabia setki motyli, które zbierają z nich nektar. Z tego też względu krzew ten w wielu krajach zwany jest 'motylim krzewem’.

Budleja ‘Buzz Velvet’ to nowa, kompaktowa odmiana o charakterystycznych, purpurowo wybarwionych kwiatostanach, których głębia koloru jest bardzo nietypowa niż u innych odmian budleji. Odmiana ta jest niedużym krzewem o zwartym pokroju, dorastającym do 60-100 cm wysokości. Ma bardzo dekoracyjne, zielone liście z nutą srebra, które kontrastują ciekawie z ciemnymi kwiatostanami.

Budleja preferuje stanowisko słoneczne, półcieniste, zaciszne oraz gleby o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyzne, przepuszczalne i wilgotne. Starsze rośliny dobrze znoszą suszę. Doskonale znosi warunki miejskie.

Odmiana doskonale nadająca się zarówno do dużych, jak i małych ogrodów. Świetnie prezentuje się jako roślina okrywowa zwłaszcza na skarpach, stanowiąc bardzo ciekawą propozycję dla architektów krajobrazu. Ze względu na niewielkie rozmiary można ją także z powodzeniem uprawiać w dużej donicy na balkonie lub tarasie.

Budleje na rabatach bylinowych najczęściej wykorzystywane są jako niezwykle atrakcyjne towarzystwo dla innych roślin. Uprawiane pojedynczo na eksponowanym stanowisku w otoczeniu bylin lub niskich krzewów jak np. pięciornik krzewiasty, tawuły japońskie, róże rabatowe czy okrywowe - tworzą grupę o niezwykłym, romantycznym charakterze.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

krzaczasty wyprostowany

docelowa wysokość

od 0,5 m do 1 m

barwa liści (igieł)

szare, niebieskawe, srebrzyste

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pachnące
kwiatostan

barwa kwiatów

purpurowe

pora kwitnienia

lipiec
sierpień
wrzesień

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże wilgotne

strefa

6b

ZMIENNOŚĆ SADZONEK W RÓŻNYCH PORACH ROKU

Większość budlei zrzuca część nadziemną na zimę. Dopiero wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście.

Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie