Budleja Dawida karłowa LAVENDER VEIL 20/30 cm

Nowy produkt

198 Przedmioty

13,50 zł brutto

Więcej informacji

Budleja Dawida 'Lavender Veil' - wysokość 20/30 cm, pojemnik C2 (2 litry)

Nie bez powodu budleja należy do najchętniej uprawianych krzewów. Jest to jeden z nielicznych krzewów, obsypany kwiatami u schyłku lata. Długie i wysmukłe kwiatostany budleji Dawida są prawdziwą ozdobą krzewu od lipca aż do pierwszych przymrozków. Niezwykle efektowne fioletowo-niebieskie kwiatostany zebrane są w kłosowate wiechy, które pojawiają się licznie na wierzchołkach pędów tegorocznych, a ich intensywny zapach zwabia setki motyli, które zbierają z nich nektar. Z tego też względu krzew ten w wielu krajach zwany jest 'motylim krzewem’.

Budleja ‘Lavender Veil’ jest niedużym krzewem o zwartym pokroju, dorastającym tylko do 60-80 cm wysokości. Ma bardzo dekoracyjne pędy i liście, które kontrastują ciekawie z fioletowymi kwiatostanami.

Budleja preferuje stanowisko słoneczne, półcieniste, zaciszne oraz gleby o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyzne, przepuszczalne i wilgotne. Starsze rośliny dobrze znoszą suszę. Doskonale znosi warunki miejskie.

Nowa miniaturowa odmiana doskonale nadająca się zarówno do dużych, jak i małych ogrodów. Świetnie prezentuje się jako roślina okrywowa, zwłaszcza na skarpach, stanowiąc bardzo ciekawą propozycję dla architektów krajobrazu.

Nadaje się do nasadzeń w małych ogrodach i na działkach. Ze względu na niewielkie rozmiary można ją także z powodzeniem uprawiać w dużej donicy na balkonie lub tarasie. Budleje na rabatach bylinowych najczęściej wykorzystywane są jako niezwykle atrakcyjne towarzystwo dla innych roślin.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

krzaczasty wyprostowany

docelowa wysokość

od 0,5 m do 1 m

barwa liści (igieł)

szare, niebieskawe, srebrzyste

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pachnące
kwiatostan

barwa kwiatów

fioletowo-niebieskie

pora kwitnienia

lipiec
sierpień
wrzesień

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże wilgotne

strefa

6b

ZMIENNOŚĆ SADZONEK W RÓŻNYCH PORACH ROKU

Większość budlei zrzuca część nadziemną na zimę. Dopiero wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście.

Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie