Budleja Dawida WHITE PROFUSION 20/30 cm

Nowy produkt

200 Przedmioty

13,50 zł brutto

Więcej informacji

Budleja Dawida 'White Profusion' - wysokość 20/30 cm, pojemnik C2 (2 litry)

‘White Profusion’ to kapitalna odmiana budlei o przewieszających się pędach, osiąga 1,5-2 m wysokości. Zakwita od czerwca i kwitnie aż do października. Kwiaty pojawiają się na jednorocznych pędach, są białe, zebrane w dorodne długie 30-50 cm kwiatostany, przypominają one swym wyglądem kwiaty lilaka. Przyjemny zapach kwiatów przyciąga gromady motyli – stąd wzięła się nazwa ’Motyli Krzew’.

Budleję należy sadzić w miejscach nasłonecznionych i na żyznych glebach. Coroczne cięcie krzewów tuż nad ziemią w okresie spoczynku, powoduje zagęszczanie się roślin i reguluje pokrój oraz wielkość kwiatostanów (rośliny zakwitają w tym samym roku). U roślin nie przycinanych kwiatostany są zazwyczaj mniejsze.

Ze względu na niezwykły pokrój i obfitość kwitnienia budleje doskonale prezentują się sadzone pojedynczo, wyeksponowane na trawnikach. Można komponować je również z innymi roślinami zarówno krzewami jak i bylinami. Znakomicie prezentują się w pobliżu tarasów, skąd w wolnych chwilach można podziwiać  setki motyli zwabionych zapachem na słodką nektarową ucztę. Kapitalną kompozycję stanowią budlejowe żywopłoty tworzone z wielu barwnych odmian budlei. Do takich zestawień wybieramy odmiany zbliżone do siebie siłą wzrostu i pokrojem. Z ‘White Profusion‘ doskonale będą współgrać odmiany 'Ile de France’, ‘Royal Red’, ‘Black Knight’, ‘Border Beauty’, ‘Pink Delight’, ‘Empire Blue’, ‘Harlequin’, ‘Sungold’ i wiele innych.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

krzaczasty rozłożysty

docelowa wysokość

od 2 m do 3 m

barwa liści (igieł)

ciemnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pachnące
kwiatostan

barwa kwiatów

białe

pora kwitnienia

czerwiec-październik

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże wilgotne

strefa

6b

ZMIENNOŚĆ SADZONEK W RÓŻNYCH PORACH ROKU

Większość budlei zrzuca część nadziemną na zimę. Dopiero wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście.

Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie