Budleja Dawida PINK DELIGHT 20/30 cm

Nowy produkt

195 Przedmioty

13,50 zł brutto

Więcej informacji

Budleja Dawida 'Pink Delight' - wysokość 20/30 cm, pojemnik C2 (2 litry)

'Pink Delight' to jedna z najładniejszych odmiana budlei o przewieszających się pędach. Roślina osiąga 2 m wysokości, zakwita w czerwcu i kwitnie aż do października. Kwiaty pojawiają się na jednorocznych pędach, są różowe zebrane w dorodne długie 30-50 cm kwiatostany przypominające wyglądem nieco kwiatostan lilaka. Ich intensywny przyjemny zapach przyciąga gromady motyli – stąd wzięła się nazwa ’motyli krzew’.

Budleję należy sadzić w miejscach nasłonecznionych i na żyznych glebach. Coroczne cięcie krzewów tuż nad ziemią w okresie spoczynku, powoduje zagęszczanie się roślin i reguluje pokrój oraz wielkość kwiatostanów. U roślin nie przycinanych kwiatostany są zazwyczaj mniejsze.

Ze względu na niezwykły pokrój i obfitość kwitnienia budleje doskonale prezentują się sadzone pojedynczo, wyeksponowane na trawnikach. Można komponować je również z innymi roślinami zarówno krzewami, jak i bylinami. Znakomicie prezentują się w pobliżu tarasów, skąd w wolnych chwilach można podziwiać setki motyli zwabionych zapachem na słodką nektarową ucztę. Kapitalną kompozycję stanowią budlejowe żywopłoty tworzone z wielu barwnych odmian budlei. Do takich zestawień wybieramy odmiany zbliżone do siebie siłą wzrostu i pokrojem. Z 'Pink Delight' doskonale będą współgrać odmiany 'Ile de France', 'White Profusion', 'Black Knight', 'Border Beauty', 'Royal Red', 'Empire Blue', 'Harlequin', 'Sungold' i wiele innych.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

krzaczasty rozłożysty

docelowa wysokość

od 2 m do 3 m

barwa liści (igieł)

ciemnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pachnące
kwiatostan

barwa kwiatów

różowe

pora kwitnienia

czerwiec-październik

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże wilgotne

strefa

6b

ZMIENNOŚĆ SADZONEK W RÓŻNYCH PORACH ROKU

Większość budlei zrzuca część nadziemną na zimę. Dopiero wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście.

Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie