Budleja Weyera SUNGOLD 15/20 cm

Nowy produkt

199 Przedmioty

9,50 zł brutto

Więcej informacji

Budleja Weyera 'Sungold' - wysokość 15/20 cm, pojemnik P9

‘Sungold’ to oryginalna żółtokwiatowa odmian budlei. Krzew osiąga wysokość 1,5-2 m, ma ładnie przewieszające się pędy. Na ich końcach pojawiają się okazałe pachnące kwiatostany, złożone z niezwykle licznych drobnych rurkowatych kwiatuszków. W pąku są nieco zaróżowione, po rozkwitnięciu miodowo-żółte. Kwiatostany dorastają do kilkudziesięciu cm, zwykle od 30-40 cm. Przyjemny zapach kwiatów przyciąga gromady motyli – stąd wzięła się nazwa ’motyli krzew’.

Polecany do uprawy na glebach przeciętnych i umiarkowanie wilgotnych. Wymaga słonecznych stanowisk. Odporność na mróz niepełna, dlatego wskazane jest przykrycie nasady krzewu. Przed zimą rośliny kopczykujemy wykorzystując korę, trociny, zrębki, lub torf.

Ze względu na niezwykły pokrój i obfitość kwitnienia budleje doskonale prezentują się sadzone pojedynczo, wyeksponowane na trawnikach. Można komponować je również z innymi roślinami zarówno krzewami, jak i bylinami. Znakomicie prezentują się w pobliżu tarasów, skąd w wolnych chwilach można podziwiać setki motyli zwabionych zapachem na słodką nektarową ucztę. Kapitalną kompozycję stanowią budlejowe żywopłoty tworzone z wielu barwnych odmian budlei. Do takich zestawień wybieramy odmiany zbliżone do siebie siłą wzrostu i pokrojem. Z ‘Sungold’ doskonale będą współgrać odmiany 'Ile de France’, ‘Royal Red’, ‘Black Knight’, ‘Border Beauty’, ‘Pink Delight’, ‘Empire Blue’, ‘Harlequin’, ‘White Profusion ‘ i wiele innych.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

roślina szybkorosnąca
wzrost typowy dla gatunku

pokrój

krzaczasty wyprostowany

docelowa wysokość

od 1 m do 2 m

barwa liści (igieł)

ciemnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

kwiatostan

barwa kwiatów

żółte

pora kwitnienia

sierpień-październik

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

roślina tolerancyjna

strefa

5b

ZMIENNOŚĆ SADZONEK W RÓŻNYCH PORACH ROKU

Większość budlei zrzuca część nadziemną na zimę. Dopiero wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście.

Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie