Budleja Dawida NANHO PURPLE 20/30 cm

Nowy produkt

195 Przedmioty

13,50 zł brutto

Więcej informacji

Budleja Dawida 'Nanho Purple' - wysokość 20/30 cm, pojemnik C2 (2 litry)

Silnie rosnący krzew o przewieszających się pędach, osiąga 1,5-2 m wysokości. Liście lancetowate, od spodu pokryte białym kutnerem. Zakwita w czerwcu i kwitnie, aż do października. Kwiaty pojawiają się na jednorocznych pędach, są intensywnie purpurowe zebrane w dorodne długie 30 cm kwiatostany. Ich intensywny przyjemny zapach przyciąga gromady motyli – stąd wzięła się nazwa ’motyli krzew’.

Budleję należy sadzić w miejscach nasłonecznionych i na żyznych glebach. Coroczne cięcie krzewów tuż nad ziemią w okresie spoczynku, powoduje zagęszczanie się roślin i reguluje pokrój oraz wielkość kwiatostanów. Odporność na mróz niepełna, dlatego wskazane jest przykrycie nasady krzewu. Cenny gatunek z uwagi na długie i późne kwitnienie.

Ze względu na niezwykły pokrój i obfitość kwitnienia budleje doskonale prezentują się sadzone pojedynczo, wyeksponowane na trawnikach. Można komponować je również z innymi roślinami zarówno krzewami jak i bylinami. Kapitalną kompozycję stanowią budlejowe żywopłoty.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

krzaczasty wyprostowany

docelowa wysokość

od 1 m do 2 m

barwa liści (igieł)

szare, niebieskawe, srebrzyste

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pachnące
kwiatostan

barwa kwiatów

fioletowo-czerwone

pora kwitnienia

lipiec
sierpień
wrzesień

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże wilgotne

strefa

6b

ZMIENNOŚĆ SADZONEK W RÓŻNYCH PORACH ROKU

Większość budlei zrzuca część nadziemną na zimę. Dopiero wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście.

Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie