Budleja Dawida NANHO BLUE 20/30 cm

Nowy produkt

197 Przedmioty

13,50 zł brutto

Więcej informacji

Budleja Dawida 'Nanho Blue' - wysokość 20/30 cm, pojemnik C2 (2 litry)

Średniej wielkości krzew o pokroju zwartym, pędach wzniesionych. Rośnie nieco wolniej niż pozostałe odmiany z tego gatunku, osiąga 1-1,5 m wysokości. Liście lancetowate, od spodu pokryte białym kutnerem. W okresie od lipca do września na końcach jednorocznych pędów tej rośliny tworzą się długie na 25 cm wiechy, które skupiają drobne, fioletowo-niebieskie kwiatki. Ich intensywny zapach jest przyjemny nie tylko dla ludzi, lecz także dla motyli i innych owadów.

Budleję należy sadzić w miejscach nasłonecznionych i na żyznych glebach. Coroczne cięcie krzewów tuż nad ziemią w okresie spoczynku, powoduje zagęszczanie się roślin i reguluje pokrój oraz wielkość kwiatostanów. Cenny gatunek z uwagi na długie i późne kwitnienie.

Ze względu na niezwykły pokrój i obfitość kwitnienia budleje doskonale prezentują się sadzone pojedynczo, wyeksponowane na trawnikach. Można komponować je również z innymi roślinami zarówno krzewami jak i bylinami. Kapitalną kompozycję stanowią budlejowe żywopłoty.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

krzaczasty wyprostowany

docelowa wysokość

od 1 m do 2 m

barwa liści (igieł)

szare, niebieskawe, srebrzyste

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pachnące
kwiatostan

barwa kwiatów

niebieskie

pora kwitnienia

lipiec
sierpień
wrzesień

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże wilgotne

strefa

6b

ZMIENNOŚĆ SADZONEK W RÓŻNYCH PORACH ROKU

Większość budlei zrzuca część nadziemną na zimę. Dopiero wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście.

Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie