Budleja Dawida BLACK KNIGHT 20/30 cm

Nowy produkt

198 Przedmioty

13,50 zł brutto

Więcej informacji

Budleja Dawida 'Black Knight' - wysokość 20/30 cm, pojemnik C2 (2 litry)

Nieduży krzew o luźnym pokroju, dorastający do 2-3 m wysokości. Jest to jeden z nielicznych krzewów kwitnący pod koniec lata. Długie i wysmukłe kwiatostany są prawdziwą ozdobą krzewu od lipca aż do pierwszych przymrozków. Fioletowo-purpurowe kwiatostany z pomarańczowym oczkiem, zebrane są w długie do 30 cm kłosowate wiechy, które pojawiają się na wierzchołkach pędów tegorocznych, a ich intensywny zapach zwabia setki motyli, które zbierają z nich nektar. Ma bardzo dekoracyjne szaroomszone pędy i liście.

Krzew ten lubi stanowisko słoneczne, półcieniste, zaciszne oraz gleby o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyzne, przepuszczalne i wilgotne. Doskonale znosi warunki miejskie. Ze względu na swą niską mrozoodporność, na zimę wymaga okrycia nasady pędów np. liśćmi lub korą.

Budleje nadają się do nasadzeń w małych ogrodach i na działkach, ze względu na coroczne cięcie odnawiające. Można je także z powodzeniem uprawiać w dużych donicach na balkonach lub tarasach. Na rabatach bylinowych najczęściej wykorzystywane są jako niezwykle atrakcyjne tło dla innych roślin. Uprawiane pojedynczo na eksponowanym stanowisku w otoczeniu bylin lub niskich krzewów jak np. pięciornik krzewiasty, tawuły japońskie, róże rabatowe czy okrywowe - tworzą grupę o niezwykłym, romantycznym charakterze.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

krzaczasty rozłożysty

docelowa wysokość

od 2 m do 3 m

barwa liści (igieł)

ciemnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pachnące
kwiatostan

barwa kwiatów

purpurowo-fioletowe

pora kwitnienia

czerwiec-październik

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże wilgotne

strefa

6b

ZMIENNOŚĆ SADZONEK W RÓŻNYCH PORACH ROKU

Większość budlei zrzuca część nadziemną na zimę. Dopiero wiosną w zależności od pogody i panującej temperatury z uśpionej części podziemnej wyrastają nowe pędy, kwiaty, liście.

Sadzonki wysyłane wczesną wiosną pozbawione są nadziemnej części, stopniowo budzą się do życia z uśpionych w ziemi pąków.

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie