Brzoza pożyteczna LONG TRUNK 150 cm

Nowy produkt

195 Przedmioty

23,50 zł

Więcej informacji

Brzoza pożyteczna 'Long Trunk' - wysokość 150 cm, pojemnik C3

Brzoza pożyteczna 'Long Trunk' jest szybko rosnącym drzewem, dorastającym do 5 m wysokości. 'Long Trunk' to odmiana o malowniczej, parasolowatej, szerokiej, często nieregularnej koronie, o gęsto ułożonych, mocno przewisających gałęziach i cienkich, wiotkich, przewisających pędach. Kora jest cienka, śnieżnobiała i gładka. Liście ułożone na pędach skrętolegle. Delikatnie owłosione, skórzaste, pojedyncze, ogonkowe, duże, o długości do 10 cm, jajowate lub sercowate, o szerokiej, klinowatej nasadzie, z ostrym, nieco wydłużonym wierzchołkiem, nierównomiernie piłkowane. Górna strona blaszki liściowej – ciemnozielona i błyszcząca, spodnia strona jaśniejsza, matowa. Jesienią pięknie przebarwiają się na złocisto-żółty kolor, a na zimę opadają. Pędy tego gatunku są brodawkowate i miękko owłosione, w zimie czerwono-brązowe.

Brzozy to rośliny jednopienne. Kwiaty brzozy są wiatropylne, rozdzielnopłciowe, zebrane w wydłużone, kotkowate kwiatostany. Kwiaty męskie – pręcikowe, w baziach, które wykształcają się już jesienią i zimują na krótkopędach. Kwiaty żeńskie, zwisające na szypułkach, zimują w pączkach, z których wyrastają wiosną na bocznych krótkopędach, wraz z rozwijającymi się liśćmi. Brzoza kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Po zapyleniu kwiatów i zapłodnieniu, od lipca do początku września zawiązują się drobne, spłaszczone owoce (orzeszki), opatrzone dwoma błonkowatymi skrzydełkami, osadzone w katach 3-klapowych łusek, zebrane w wydłużonych, walcowatych owocostanach o długości 2-3 cm, rozsypujących się po dojrzeniu.

Brzoza pożyteczna 'Long Trunk' najlepiej rośnie na słonecznych stanowiskach. Jest gatunkiem ruderalnym, co oznacza, że urośnie nawet na słabych, piaszczystych glebach. Jest odporna na suszę, ale ze względu na płytki system korzeniowy, może zasychać i zamierać przy gwałtownym spadku wód gruntowych. Brzoza pożyteczna jest gatunkiem mrozoodpornym.

Brzoza pożyteczna 'Long Trunk' to doskonała roślina ozdobna, polecana do małych ogrodów, parków i zieleni osiedlowej. W miastach doskonała do większych zespołów zieleni np. parków czy zieleńców, jako soliter lub w grupach roślinnych. Nieodpowiednia do sadzenia przy ulicach i na terenach o wysokim poziomie zanieczyszczeń. Doskonale wygląda sadzona nad zbiornikami wodnymi, nad którymi malowniczo zwiesza swoje pędy. Może być również sadzona w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach (pod warunkiem ich prawidłowego zabezpieczenia przed mrozem).

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie