Brzoskwinia RELIANCE

Nowy produkt

200 Przedmioty

17,90 zł brutto

Więcej informacji

Brzoskwinia 'Reliance' - wysokość 160-190 cm, z gołym korzeniem

Drzewo to charakteryzuje się średnią siłą wzrostu, co odrobinę stoi w opozycji do intensywności, z jaką corocznie wytwarza dorodne owoce. Oprócz tego jego korona kształtuje się raczej nieregularnie, ale da się ją określić jako kulistą. Dzwonkowate kwiaty będą średnio duże.

Jeśli chodzi o główne cechy brzoskwiń odmiany Reliance, to poza ich zadowalającą wielkością (do ok. 130 g) można podkreślić również: kulisty – choć nieregularny – kształt (oznacza to, że w przeważającej większości owoce mają nierówne połówki), głęboką bruzdę, lekko guzkowatą powierzchnię czy zielono-pomarańczowy kolor skórki, która jednak w ok. 30–70% pokryta jest karminowym rumieńcem i mocnym omszeniem. Miąższ z kolei okazuje się żółtopomarańczowy, ale i odrobinę zabarwiony w okolicach pestki (od której bardzo dobrze odchodzi). Jest przy tym średnio zwięzły i przede wszystkim niezwykle smaczny oraz aromatyczny – zachwyci słodko-kwaśną nutą, czasami z leciutko ostrawą domieszką.

Datę owocowania odmiany Reliance wyznacza się mniej więcej na okres od 11 do 17 sierpnia. Zazwyczaj wypada ono na równi z dojrzewaniem owoców odmiany Redhaven. Najważniejsze jest jednak to, że plonowanie zawsze będzie nie tyle regularne, ile niezmiernie obfite. Zauważa się, że Reliance zradza tak dużo brzoskwiń, że aż uginają się pod nimi gałęzie. Co do przeznaczenia, to brzoskwinie najlepiej nadadzą się do bezpośredniego spożycia czy do deserów, a także doskonale sprawdzą się w przemyśle przetwórczym.

Praktycznie całkowicie mrozoodporna.

Drzewko 2 letnie na podkładce RAKONIEWICKIEJ

grupa roślin

owocowe

grupa użytkowa

drzewa owocowe pestkowe

forma

drzewo

siła wzrostu

roślina szybkorosnąca

pokrój

kulisty

docelowa wysokość

od 3 m do 5 m

barwa liści (igieł)

jasnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pojedyncze

barwa kwiatów

różowe

pora kwitnienia

kwiecień

owoce

czerwone
żółte
jadalne

pora owocowania

sierpień

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

ph podłoża

odczyn lekko kwaśny
odczyn zasadowy

rodzaj gleby

przeciętna ogrodowa
próchniczna
gliniasta

strefa

6b

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie