Nektarynka HARCO

Nowy produkt

198 Przedmioty

17,90 zł brutto

Więcej informacji

Nektarynka 'Harco' - wysokość 160-190 cm, z gołym korzeniem

Harco cechuje się dużą siłą wzrostu, ale osiąga raczej umiarkowane wymiary. Wytwarza kulistą koronę, która w okresie kwitnienia gęsto pokrywa się pięknymi średniej wielkości kwiatami o różnych odcieniach różu. Odmiana Harco kwitnie stosunkowo późno. Owoce przez nią zradzane dojrzewają w połowie sierpnia. Zazwyczaj zbiór przypada więc w około tydzień po nektarynie John Rivers.

Owoce także nie należą do najbardziej okazałych. Zazwyczaj osiągają wagę ok. 80–90 g, ale przy precyzyjnym przerzedzaniu zawiązków da się wyprowadzić okazy mające ok. 120 g. Nektaryny te w kształcie są kuliste i zawsze regularne, co wpływa pozytywnie na wzrost ich wartości. Ich żółta skórka praktycznie w całości pokryta jest przez karminowy rumieniec i, oczywiście, jest gładka. Czasami jednak obserwuje się dosyć mocne ordzawienie, które może wynikać z wystąpienia wiosennych przymrozków, ataku szkodników lub stosowania środków mających im zapobiegać. Jeśli z kolei chodzi o miąższ, to jest on koloru jasnożółtego, o w miarę zwartej konsystencji i dużej soczystości. Poza tym dobrze odchodzi od pestki, ale – niestety – jest lekko włóknisty.

Nektaryna słabo radzi sobie ze zbyt dużym natężeniem wilgoci w powietrzu, ponieważ taka sytuacja może doprowadzić do chorób kory i drewna, a te z kolei – do zamierania drzew. Ogólnie jej stanowisko powinno być nasłonecznione, przewiewne i lekko wyniesione, a gleba – niezbyt ciężka.

Drzewo bardzo dobrze znosi mrozy. Tak samo świetnie poradzą sobie z nim pąki kwiatowe, z których kwiaty zaczynają wyrastać dopiero po wiosennych przymrozkach. Warto też dodać, że odmiana ta jest nawet całkiem odporna na brunatną zgniliznę, a także na raka bakteryjnego.

Drzewko 2 letnie na podkładce RAKONIEWICKIEJ

grupa roślin

owocowe

grupa użytkowa

drzewa owocowe pestkowe

forma

drzewo

siła wzrostu

roślina szybkorosnąca

pokrój

kulisty

docelowa wysokość

od 3 m do 5 m

barwa liści (igieł)

jasnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pojedyncze

barwa kwiatów

różowe

pora kwitnienia

kwiecień

owoce

czerwone
żółte

pora owocowania

sierpień

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

ph podłoża

odczyn lekko kwaśny

rodzaj gleby

przeciętna ogrodowa
próchniczna
gliniasta

strefa

6a

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie