Borówka amerykańska BONIFACY 60/70 cm 4-letnia PO I OWOCOWANIU

Nowy produkt

497 Przedmioty

15,00 zł

Więcej informacji

Borówka amerykańska ‘Bonifacy’ - wysokość 60/70 cm, pojemnik C3, 4-letnia

Borówka wysoka ‘Bonifacy’ jest krzewem owocowym odmiany o średnio silnym wzroście, osiągającym wysokość 1,6-2 m. Średniej wielkości, dzbankowate, płatki korony jeszcze nie rozwiniętych kwiatów z różowawym odcieniem, starsze białawe, działki kielicha różowe przylegające do płatków korony, szypułki cienkie średniej długości, najczęściej z różowym odcieniem. Liście są lancetowate, wydłużone, silnie unerwione, młode o wyraźnym różowawym zabarwieniu, starsze intensywnie zielone.

Odmiana o średnio późnej porze dojrzewania, okres owocowania przypada na koniec sierpnia i pierwszą dekadę września. Owoce duże, kuliste, często spłaszczone zebrane w duże, luźne, wyrównanej wielkości grona, jasnoniebieskie z intensywnym nalotem woskowym. Miąższ zielonkawo-żółtawy, pod skórką lekko zaróżowiony, zwarty, średnio aromatyczny, winno-słodki, bardzo smaczny. Bardzo obfite owocowanie może powodować drobnienie owoców, w związku z czym zaleca się intensywne cięcie po owocowaniu roślin. Pędy rozchylające się pod ciężarem owoców należy podwiązywać. Mocna skórka owoców może wyjątkowo pękać w czasie długotrwałych deszczy.

Preferuje gleby kwaśne, o wysokiej zawartości próchnicy, przewiewne, przepuszczalne o stałej wilgotności. Jest mrozoodporna od -28'C do -34'C, jedynie spadek temperatury do -7’C w czasie kwitnienia może spowodować obniżenie plonów.

grupa roślin

owocowe

grupa użytkowa

krzewy owocowe

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

krzaczasty rozłożysty

docelowa wysokość

od 1,6 m do 2 m

barwa liści (igieł)

jasnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

kwiatostan

barwa kwiatów

białe
różowe

pora kwitnienia

maj

owoce

niebieskie
ozdobne i jadalne

pora owocowania

sierpień

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

ph podłoża

odczyn kwaśny

rodzaj gleby

próchniczna

strefa

5b

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie