Berberys Thunberga ROSE GLOW 30/40 cm

Nowy produkt

200 Przedmioty

13,00 zł brutto

Więcej informacji

Berberys Thunberga 'Rose Glow' - wysokość 30/40 cm, pojemnik C2 (2 litry)

Charakteryzuje się słabszą siłą wzrostu - dorasta do 1,2-1,5 m wysokości, tworząc rozłożyste, ale jednocześnie gęste, zwarte krzewy, o łukowato przewisających gałęziach. Pędy pokrywają pojedyncze, małych rozmiarów ciernie. Jednak największe walory dekoracyjne prezentują liście. Są one odwrotnie jajowate, łopatkowate, długości ok. 2 cm, całobrzegie. Początkowo młode listki mają ciekawy, łososiowo-różowy kolor, są silnie nakrapiane białymi i różowymi, nieregularnymi plamkami. Później liście stają się purpurowo - czerwone, a plamki różowo-szaro-srebrzyste. Interesujące wybarwienie utrzymuje się przez całe lato. Pojawiające się w maju żółte kwiaty są drobne, zebrane po kilka w pęczkach.

Odmiana ta ma niewielkie wymagania uprawowe. Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna i przepuszczalna o odczynie od kwaśnego do alkalicznego. Krzewy preferują stanowiska słoneczne i odznaczają się wytrzymałością na suszę. Wykazują dużą tolerancję na zasolenie podłoża oraz zanieczyszczenie powietrza i są odporne na rdzę źdźbłową.

Jest często wykorzystywany do tworzenia nieformowanych szpalerów i strzyżonych żywopłotów, zarówno w przydomowych ogrodach, jak i w zieleni miejskiej - w parkach, przy ulicach, na osiedlach, a także jako krzew okrywowy w miejscach reprezentacyjnych.

grupa roślin

liściaste

grupa użytkowa

liściaste krzewy

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

krzaczasty rozłożysty

docelowa wysokość

od 1 m do 2 m

barwa liści (igieł)

wielobarwne, pstre lub obrzeżone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

pojedyncze

barwa kwiatów

żółte

pora kwitnienia

maj

owoce

czerwone

pora owocowania

sierpień
wrzesień

nasłonecznienie

stanowisko półcieniste
stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

strefa

5a

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie