Agrest czerwony TRIUMF krzew 50/60 cm

Nowy produkt

188 Przedmioty

7,50 zł

Więcej informacji

Agrest 'Triumf' - wysokość 50/60 cm, z gołym korzeniem

Agrest ‘Czerwony Triumf' to bardzo popularna i polecana do uprawy amatorskiej odmiana agrestu, niezawodna w plonowaniu – daje obfite plony. Krzew tej odmiany agrestu rośnie silnie, dorasta do 1–2 m wysokości, ma rozłożysty, luźny pokrój. Pędy krzewu są średniej grubości, proste lub łukowato wygięte przy wierzchołku, pokryte gęsto mocnymi kolcami.

Agrest ‘Czerwony Triumf’ kwitnie w kwietniu, a kwiaty są wytrzymałe na przymrozki. Roślina owocuje już w drugim roku po posadzeniu. Owoce pojawiają się od lipca, a dojrzałość zbiorczą osiągają w połowie sierpnia. Owoce są duże (15 g), o zmiennym kształcie (kuliste, owalne lub jajowate), silnie omszone. Niedojrzałe owoce są zielone, w miarę dojrzałości zmieniają kolor na ciemnoczerwony. Miąższ owoców jest żółtawy, soczysty, słodko-kwaśny, smaczny, mało aromatyczny, skórka gruba. Owoce dojrzewają niemal równocześnie, a dojrzałe jagody nie opadają i nie pękają – mogą pozostać kilka tygodni na krzewie nie tracąc smaku. Owoce nadają się do spożycia na surowo oraz na przetwory i wina. Jesienią liście tej odmiany agrestu przebarwiają się na żółto lub czerwono, co czyni z krzewu jesienną ozdobę ogrodu.

Agrest ‘Czerwony Triumf’ jest wysoce mrozoodporny, dzięki czemu można go uprawiać w całej Polsce. Krzewy najlepiej sadzić na słonecznym stanowisku, gleba powinna być żyzna, próchniczna, umiarkowanie wilgotna o lekko kwaśnym pH.

grupa roślin

owocowe

grupa użytkowa

krzewy owocowe

forma

krzew

siła wzrostu

wzrost typowy dla gatunku

pokrój

krzaczasty rozłożysty

docelowa wysokość

od 1 m do 2 m

barwa liści (igieł)

jasnozielone

zimozieloność liści (igieł)

liście opadające na zimę

rodzaj kwiatów

kwiatostan

barwa kwiatów

białe

pora kwitnienia

kwiecień

owoce

czerwone
jadalne
kuliste

pora owocowania

lipiec-sierpień

nasłonecznienie

stanowisko słoneczne

wilgotność

podłoże umiarkowanie wilgotne

strefa

5b

Przesyłki są profesjonalnie zabezpieczane na czas transportu, dzięki czemu towar dochodzi na miejsce w idealnym stanie